Trx

Získejte skvělé bříško, spalte kalorie a vybudujte silné, štíhlé svaly

TRX je poměrně nový trend, který vám pomůže změnit váš trénink a získat svalovou hmotu i při spalování kalorií.

Co je TRX?

Bývalý US Navy SEAL, Randy Hetrick, vyvinul TRX trénink, protože on a jeho kolegové často mohli jen s obtížemi efektivně trénovat v omezených prostorách a s minimálním zařízením. Když cestovali, nemohli s sebou přepravovat posilovnu nebo její zařízení, a tak si hráli s popruhy padáku, až přišli na novou a účinnou techniku cvičení.
Zařízení použité pro TRX se vyvinulo z popruhů padáku do systému nastavitelných popruhů s držadly, který je ukotven na něco stabilního nad úrovní hlavy, jako např. strop, stěny nebo větve stromu.
Existují stovky cviků, které lze provádět pomocí TRX, od kliků přes cviky na bříško, záda, paže, dřepy, výpady a další. Uchopením rukojetí a odklonem nebo přiblížením se ke kotevnímu bodu můžete prováděné cviky jako výpady a kliky ztížit nebo naopak ulehčit, protože je třeba také udržovat rovnováhu a stabilitu tím, že stabilizujeme střed těla.
Přínosem TRX je, že zvyšuje stabilitu, flexibilitu a střed těla pracuje s každým pohybem. Na rozdíl od mnoha cviků prováděných na strojích, TRX používá při každém cviku více svalů najednou, takže máte pocit, že jste s každým pohybem stále procvičovali celé tělo.

TRX na hubnutí?

TRX vám pomůže získat více svalové hmoty, která urychluje metabolismus a spaluje tuk. TRX je úžasný na cvičení břišní oblasti a je snadno přizpůsobitelný potřebám každého jednotlivce. TRX používá pouze tělesnou hmotnost uživatele a vzdálenost od kotevního bodu zvyšuje nebo snižuje obtížnost jednotlivých cviků.
I když TRX nemůže spálit tolik kalorií jako intenzivní kardiovaskulární trénink, pamatujte, že díky získáváním svalů, spálíte tuky a kalorie ve vyšším poměru.