Fitball

Fitball

Fitball je velký, těžký nafukovací míč o průměru 45- 75 cm, který vám může poskytnout zábavný, bezpečný a vysoce efektivní způsob cvičení.
Fit ball byl používán již v roce 1960 fyzickými terapeuty a chiropraktiky ve Švýcarsku, na rehabilitace a stal se známý jako švýcarský míč. Do USA se dostal prostřednictvím seminářů v 80tých letech, kde si uvědomili, že je mnohem všestrannější a hodnotnější než jen k použití při rehabilitacích.
Dnes je jednou z top fitness pomůcek – a to z mnoha důvodů:
- Zlepší sílu jádra těla CORE, vzpřimovačů a dolní části zad. Vzhledem k tomu, že je fitball nestabilní, musíte neustále upravovat svůj balanc, což povede ke zlepšení rovnováhy, propriocepce a flexibility.
- Fitball můžete také používat místo lavičky při cvičení s jednoručkami a zpevňovat tak i svoje jinak těžko zasažitelné stabilizační svaly.
- Bylo prokázáno, že při cvičení zkracovaček na fitness míči pracují břišní svaly lépe, než běžné zkracovačky.
- Fitball může zlepšit svalovou sílu a vytrvalost všech hlavních svalových skupin.
- Může pomoci při zmírňování bolesti zad a prevenci bolesti v budoucnosti.
- Hlavní svaly, které pomáhají stabilizovat a podporovat všechny pohyby vašeho těla, jsou tvořeny zády a břišními svaly. Ty jsou při tréninku na fitballu neustále aktivovány ve všech hloubkových vrstvách.
- Je to skvělý nástroj na protahování a může pomoci obnovit nebo zlepšit vaši flexibilitu.
- Veškeré cvičení, které posiluje svaly, pomůže zároveň snížení tělesného tuku, takže při pravidelném cvičení na fitballu, budete i hubnout!